«ΑΝΟΙΧΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΝΟΛΗΣ ΑΝΔΡΟΝΙΚΟΣ»
«ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΟΝΕΩΝ ΚΑΙ ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ»
Σχολικό Έτος 2021-2022
1ο Πρότυπο ΓΕ.Λ. Θεσσαλονίκης - Μανόλης Ανδρόνικος

Στο πλαίσιο της δράσης «Ανοιχτό Σχολείο Μανόλης Ανδρόνικος» πραγματοποιήθηκε διαδικτυακά την Τετάρτη 13 Απριλίου 2022 (7.30-9 μ.μ.) εισήγηση του υπεύθυνου Σχολικού Επαγγελματικού Προσανατολισμού της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Αν. Θεσσαλονίκης κ.Κ.Τσαπουρνά με θέμα «Επιλογή Ομάδας Προσανατολισμού στην επόμενη τάξη (Α΄, Β΄Λυκείου) και ενημέρωση για τις σχολές του μηχανογραφικού δελτίου για την Γ΄Λυκείου» . Μετά το τέλος της διάλεξης ακολούθησε συζήτηση μεταξύ του εισηγητή, των κηδεμόνων και των μαθητών, που παρακολούθησαν την παρουσίαση.

Ευχαριστούμε θεμά τον κ.Κ. Τσαπουρνά για την πολύ ενδιαφέρουσα και διαφωτιστική εισήγηση και τον πρόεδρο του ΕΠΕΣ του σχολείου μας τον καθηγητή κ. Χ.Πολάτογλου για την υποστήριξη της δράσης αυτής.

Ο Διευθυντής Η ομάδα δράσης του «Ανοιχτού Σχολείου»

Κ.Κεραμιδάς