Όμιλοι Σχολ. Έτους 2013-2014

Έκδοση Βιβλίου του Ομίλου Θεάτρου, Δημιουργικής γραφής και Σεναρίου Σχολ έτους 2013-2014

Εκδόθηκε από το 1ο ΠΠ ΓΕΛ "Μανόλης Ανδρόνικος" και το ΠΠ Σχολείο του Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης το βιβλίο του 1ου μαθητικού Διαγωνισμού Δημιουργικής Γραφής (ISBN: 978-960-93-6206-1). Εκτός από τα στοιχεία του διαγωνισμού, τα θέματα και τα βραβευθέντα κείμενα, συμπεριλαμβάνεται το ποίημα που δημιουργήθηκε από όλα τα γραπτά των διαγωνιζομένων μαθητών Λυκείου.

Για έναν σύντομο Απολογισμό της Λειτουργίας του Ομίλου πατήστε ΕΔΩ.

Για Φωτογραφικά Στιγμιότυπα του Προγράμματος "Hydrobots" του ΜΙΤ πατήστε ΕΔΩ.

Για Φωτογραφικά Στιγμιότυπα του Προγράμματος "Η Φόρμουλα 1 στα Σχολεία" πατήστε ΕΔΩ.

Τελική Παρουσίαση του MUN

Νοιαζόμαστε γι? αυτά που συμβαίνουν γύρω μας. Μας γοητεύει η περιπέτεια της αναζήτησης. Θέλουμε να βρούμε λύσεις. Μοιραζόμαστε το πάθος για τη συζήτηση, την κατάκτηση της γνώσης, την επιχειρηματολογία. Μας αρέσει που προσπαθούμε για κάτι όλοι μαζί. Είμαστε ο όμιλος Επιχειρηματολογίας και συμμετοχών στα Μαθητικά Μοντέλα Ηνωμένων Εθνών.

Δείτε όλη την εργασία εδώ

Η θεατρική Παράσταση του ομίλου στις 15-05-2014 στο θέατρο Ανετον

Την Πέμπτη 15-05-2014 και ώρα 07:30μμ παρουσιάστηκε το θετρικό έργο του ομίλου. Το έργο φιλοξενήθηκε στο θέατρο Ανετον.

Ο Χαιρετισμός του Δ/ντή ΣΧΟΛΕΊΟΥ

Μέρος 01ο

Θεατρική Παράσταση ομίλων Θεάτρου και Δημιουργικής Γραφής

Η Αφίσα της παράστασης βρίσκεται εδώ