Όμιλος Όμιλος Πειρ. Και. Ομαδόν Σχολ. Έτος 2020-2021

Περιγραφή ομίλου
Συντονιστές καθηγητές: Δρ. Αχιλλέως Κλαίρη-Δρ. Παπαδόπουλος Σταύρος (Φυσικοί)

Όμιλος Πειρ. Και. Ομαδόν 2020-2021

Χρονική διάρκεια Ομίλου: 2 ώρες

Ο όμιλος Πειραμάτων και Καινοτομίας ΠΕΙΡ.ΚΑΙ.ΟΜΑΔΟΝ έχει μακρά παρουσία στο σχολείο μας. Το πεδίο θεματολογίας του είναι επιστημονικά ευρύ αλλά και πολύ διασκεδαστικό. Ασχολούμαστε με δημιουργικά πειράματα με απλά υλικά, δωμάτια απόδρασης, φυσικά μαγικά, διαγωνισμούς EUSO, Πανελλήνιους Διαγωνισμούς Φυσικής, Διαγωνισμούς Δημιουργικών Πειραμάτων, το Πρόγραμμα "Η φόρμουλα 1 στα σχολεία" και πολλά άλλα. Υπεύθυνοι του Ομίλου είναι η κα Κλαίρη Αχιλλέως και ο κ Σταύρος Παπαδόπουλος, Δρ. Φυσικοί. Στο επισυναπτόμενο αρχείο μπορείτε να δείτε φωτογραφίες από πολλές δραστηριότητες του Ομίλου. Καλή σας διασκέδαση!

Περιγραφή Ομίλου Πειρ.Και.Ομαδόν 2020-2021
1ο Πρότυπο ΓΕ.Λ. Θεσσαλονίκης - Μανόλης Ανδρόνικος

Φωτογραφίες - Δραστηριότητες

Χρονική διάρκεια Ομίλου: 2 ώρες