ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΗ ΕΞΕΤΑΣΗ
ΕΞΕΤΑΣΗ ΑΘΛΗΜΑΤΩΝ ΓΙΑ ΤΙΣ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΕΣ ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ

Αγαπημένα μας παιδιά,

Στον παρακάτω σύνδεσμο θα βρείτε την εγκύκλιο που καθορίζει τις διαδικασίες Υγειονομικής Εξέτασης και Πρακτικών Δοκιμασιών (Αθλήματα) για την εισαγωγή στις Γυμναστικές Ακαδημίες (ΤΕΦΑΑ). Καλό είναι να δείτε μαζί με τους γονείς σας το πρόγραμμα (σύμφωνα με τη σειρά των επωνύμων,) και όλες τις σχετικές παρατηρήσεις που αναφέρονται στην εγκύκλιο.

Επίσης θέλω να σας τονίσω (όπως άλλωστε αναφέρεται και στην εγκύκλιο), ότι στην Υγειονομική Εξέταση και τις Πρακτικές Δοκιμασίες, μπορούν να συμμετέχουν και μαθητές που δεν είχαν συμπεριλάβει τις Γυμναστικές Ακαδημίες στην Αίτηση-Δήλωση που κατέθεσαν στο σχολείο το Φεβρουάριο 2016. Ετσι αν κάποιοι από μας αλλάξαμε γνώμη, ας βγάλουμε τη φόρμα από τη ντουλάπα και ας υποδεχθούμε τον Ιούνιο με προπόνηση και υγιεινή ζωή!

Καλή συνέχεια σε όλους και όλες,
Σ. Φριλίγκος

Για να δείτε την εγκύκλιο κάντε κλικ εδώ