H Τελετή Βράβευσης των Διαγωνισμών Δημιουργικών Πειραμάτων 2013-14   (Λίγα λόγια)

Στις 20 Μαΐου 2014 έγινε η τελετή βράβευσης για το 2ο Διαγωνισμό Δημιουργικών Πειραμάτων Φυσικών Επιστημών  Λυκείων και για το 1ο Διαγωνισμό Δημιουργικών Πειραμάτων Φυσικών Επιστημών για τα Γυμνάσια. Προσκλήθηκαν όλα τα σχολεία που συμμετείχαν. Η αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του Σχολείου μας γέμισε με μαθητές, καθηγητές και γονείς.

Στην εκδήλωση εκτός από τις βραβεύσεις, οι μαθητές της Ερευνητικής Εργασίας «Nanopinion - Η δική μας δράση» (υπεύθυνοι καθηγητές οι κ. Κλαίρη Αχιλλέως και κ. Σταύρος Παπαδόπουλος), παρουσίασαν διαδραστικό θεατρικό δρώμενο με τίτλο «Μαθαίνω παίζοντας για τη Νανοτεχνολογία». Επίσης έγινε σύνδεση μέσω Skype με το Γυμνάσιο Λειψών (μαθητές Λυκειακών τάξεων και καθηγητές) καθώς και με τη Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Δωδεκανήσων όπου και βρισκόταν εκείνη τη μέρα η Διευθύντρια του Γυμνασίου Λειψών.

Στο διάλειμμα πριν τις βραβεύσεις έπαιξαν και τραγούδησαν Χατζηδάκη τα μέλη του Ομίλου «Μουσικό Εργαστήρι» με τον υπεύθυνο καθηγητή τους κ. Συκά Θεοδόση.

Για να δείτε την πρόσκληση και το πρόγραμμα της τελετής πατήστε ΕΔΩ.

Για να δείτε φωτογραφίες από την τελετή πατήστε ΕΔΩ.

Για να δείτε το θεατρικό δρώμενο αλλά και όλη την τελετή πατήστε ΕΔΩ.